Bireysel Emeklilik Sistemi

İstanbul Global Sigorta Brokerliği A.Ş. olarak Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) hizmeti sunmaktayız.

Bireysel Emeklilik Sistemi; kişilere farklı alanlarda yatırımlar yaparak bireysel emeklilik hakkı sunan yeni bir sistemdir. Ülkemizde de bu uygulamaya olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bireysel emeklilik uygulamasının gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Bireysel emeklilik uygulamasında birçok firma kişilere sunduğu özel uygulamalar ve yatırım kararlarıyla kendi içlerinde farklılaşmaktadır. İstanbul Sigorta olarak bireysel emeklilik alanında da müşterilerimize en doğru çözümler sunmayı kendimize hedef olarak belirledik.

Bireysel Emeklilik Sistemi, emekliliğiniz için güvenli bir şekilde tasarruf yapmanızı ve bu tasarruflarınızı yatırıma dönüştürmenizi sağlayan özel bir sistemdir. Yatırımlarınızla elde ettiğiniz birikimi emeklilikte ister toplu para, ister emeklilik maaşı olarak almanızı sağlar.

Bireysel Emeklilik Sistemi sosyal güvenlik sistemine ek olarak ikinci bir emeklilik geliri sağlayan, fonların uzman özel portföy yönetim şirketleri tarafından yönetildiği bir sistemdir. Sosyal Güvenlik sistemini tamamlayıcı bir sistemdir. Bu sisteme katılım, sosyal güvenlik kuruluşlarından farklı olarak isteğe bağlıdır.